Size bir telefon kadar yakınız
0212 435 48 81
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Eczane Tabelası ve Yönetmeliği

Eczane tabelası, eczane tabelası yönetmeliği doğrultusunda sadece eczaneler için hazırlanan tabela seçeneğidir.

İçerik Başlıklarını Buradan İnceleyin

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane tabelası yönetmeliği, 2014 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlanan bildiri ile yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelik ile ülkemizde hizmet veren tüm eczanelerde aynı standartlara uygun üretilmiş levhaların kullanılarak, hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması hedeflenmiştir. Farklı tabelaların kullanılması sonucu eczaneler arasında çıkabilecek haksız rekabetin ve görsel kirliliğin engellenmesi amaçlanmaktadır.
Eczane tabelaları belli standartlara göre tasarlandığında, eczaneye gereksinim duyan bireylerin, eczaneyi tabelasından kolaylıkla fark edebilmeleri kolaylaşır. Eczane tabelası yönetmeliğine göre, eczane kelimesi dışında; ışıklı ya da ışıksız olarak dikkat çeken bir logo, eczacı ismi gibi ibareler dikkat çekici biçimde olmamalıdır. Tabelada eczacı ismi – soyadı ya da işletme adı dışında herhangi özel bir ibare yer almamalıdır. Tabelada beyaz fon(arka plan) üzerine, kırmızı font logo/ yazı kullanılmalıdır.

Eczane yönetmeliği levha standartları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
Standart 1:
Levha 1: Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane levhası, beyaz tabela 150×50 cm.
Kırmızı Tabela: 200 x 45 cm Eczane Harf Yüksekliği: 25 cm Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 9 cm.

Levha 2: Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane levhası, beyaz tabela 225×80 cm.

Kırmızı Tabela: 300 x 70 cm Eczane Harf Yüksekliği: 38 cm Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 14 cm.

Standart 2:

Zemin ölçüsü 400 cm ve üzeri olan eczanelerde beyaz zemin 300×100 cm olacaktır. Sadece kırmızı tabela zemine göre genişletilebilmektedir.
Beyaz alüminyum zemin üzerine eczane kelimesi büyük harflerle uygulanacaktır. Levhaların ışıklı ya da ışıksız olması tamamen eczacıların insiyatifine bırakılmıştır. Işıklı levha tercih edildiğinde sadece “ECZANE” yazısında led ışık kullanılacak, eczane isminde hiçbir şekilde led aydınlatma bulunmayacaktır.

Eczane Tabela Fiyatları

Yeni yönetmeliğe uygun eczane tabelası kullanmayan kurumların cezalandırıldığı bilinmektedir. Her eczanenin, eczane tabelası yönetmeliğinin belirlediği standartlara uygun bir tabelaya sahip olması gerekir. İstanbul Tabelacı, alanında uzman kadrosuyla standartlara uygun ürettiği eczane tabelalarıyla hizmetinizde! Eczane tabela fiyatları, tabelanın ebatlarına ve üretimde kullanılan malzeme kalitesine göre farklılık göstermektedir. Olumsuz hava koşullarına dayanıklı malzemeden üretilen eczane tabelaları, paslanmaz yapısıyla uzun ömürlü kullanım vadeder. Eczane tabelaları da, diğer tabela modellerinde olduğu gibi ışıklı ya da ışıksız olarak üretilebilmektedir. Sadece gün ışığında değil, karanlıkta da tabelanın kolaylıkla fark edilebilmesini sağlayan ışıklı tabelalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Müşteri odaklı çalışmayı prensip edinen istanbultabelaci.info, yeniliğe açık modern tasarımlarıyla marjinal tabela modellerini beğeninize sunuyor! Kaliteli malzeme ve profesyonel hizmet garantisi sunan İstanbul Tabelacı , küçük büyük gözetmeksizin her işi titizlikle sonuca ulaştırır. Canlı, üretken ve dinamik kimliğiyle tanınan firma istenilen özelliklere uygun çalışmalar ortaya çıkarır.