Totem Tabela

totemtabelaTotem Tabela Nedir?

Totem tabela, şehirlerarası yollarda, açık alanlar, sokaklar ve büyük caddelerde kullanımı tercih edilen reklam aracıdır.

Gösterişli bir yapıya sahip olan totem tabelalar, firmalar için markanın popüler olmasını sağlayan araçlar olarak nitelendirilmektedir. Totem tabela tasarımının özgün olması, dışardaki koşulları ayak uydurması için tabelanın yapımında kaliteli malzemelerin kullanılması tercih edilir. Işıklı olarak imal edilmektedir. Tabelaların üretim aşamasında materyal ve rüzgâr dayanıklılığına bakılmaktadır. Cadde, yol kenarlarında kullanımı tercih edilen bu tabelaların uzaklık mesafesine göre boyutları ayarlanabilmektedir. Bu tabelalar ayrıca büyük alışveriş merkezi, devlet kurumu binası, iş yeri gibi alanların fark edilmesi amacı ile de kullanılmaktadır.

Totem Tabela Ölçüleri

Boyutlandırılmaları hususunda belirtilen yasal mecburiyet bulunmamaktadır. Totem hedeflenen ölçüde üretilebilmektedir. Etkili reklam tekniklerinden biri olan bu tabelanın istenilen amaca ulaşabilmesi için sabitleneceği yere dikkat edilmesi gerekir. Tabelanın montaj sürecinde ise alanın betonla güçlendirilmesi önemlidir. Tabelanın monte edileceği alanın doğru seçilmesi, yer seviyesine uzunluğu, ebatları, küçüklük durumu belirlenmeli ve ölçüye uygun şekilde yapılmalıdır. Kurulacak alana beton dökülmesi, tabelanın duruşunu güçlendirir. Özellikle fırtınalı sert hava koşullarında tabela yıkılmaz. Monte aşamasında dikkat edilmesi gereken özelliklerin yanı sıra tabelanın üretiminde kullanılan malzemelerin kaliteli olması gereklidir.

Totem Fiyatı Nedir?

Tabela ile ilgili net bir ücret belirtilmesi doğru bir yöntem değildir. Fiyat bazı etkenlere göre değişebildiği için fiyatı etkileyen faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Montaj yapılacak alanın il ve ilçesi, üretimde kullanılan malzeme kalitesi, işçilik, montaj gibi faktörler fiyatı değiştirir. Fiyat bilgisi almak için sürece hâkim olan bir firmayla iletişime geçmek doğru olur.

Totem Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitler şu şekilde sıralanabilir; tek bacaklı, likit, çift bacaklı, çelik saç, kompozit, profil, alüminyum, vinily germe, ışıklı ışıksız olarak ifade edilebilir. İyi bir biçimde tasarlanan totem tabela, ürün ve firmanın kalitesini ortaya çıkarır. Hazırlanan bu tarz reklam araçları ürünlerin müşterinin hafızasına kazınmasını sağlar. Hizmet veren ve ürün satan firmaların kullanabileceği araçlar arasında yer alan bu tabelalar her anlamda kişilere avantaj sağlamaktadır.