Çatı Tabelası

Çatı Tabelası Nedir?

Çatı Tabelası adından da anlaşılacağı üzere yüksek bina ve çatılara daha fark edilir hale getirilmek için yaptırılan tabela reklam araçlarından biridir. Çatı reklam alanı olarak belirlenen bu tabela modeli diğer tabelalara göre ölçü ve imalat anlamında büyük farklılıklar göstermektedir. Çatı Tabelaları diğer tabela modellerine nazaran daha fazla işçilik ve doğru ürün seçimi yapılması gerekmektedir.

 

Tercih edilme sebepleri bilinirliği artırıcı, dikkat çekici ve reklam alanı olarak devasa alanların kullanılarak markanızı daha bilinir hale getirmesidir.

Çatı Tabelası Nasıl Yapılır

Çatı Tabelası yapımı diğer tabela yapımına çok fazla benzememekle birlikte öncelik olarak tabelanın koyulacağı zeminin iyi etüt yapılması gerekmektedir. Buna ek olarak yine tabelanın koyulacağı alanın rüzgarın yönü ve kuvveti muhtemel hesaplanmalıdır. Çatı tabelaları için öncelik olarak en fazla dikkat edilmesi gereken yer demir karkas sistemidir.

Burada dikkat edilecek nokta demirlerin aralıkları, demir kalınlıkları ve kullanılacak demir boyut ölçüleridir. Çünkü yüksek alanda rüzgarın sertliğine dayanabilecek kadar malzeme seçimi önemlidir. Işıklı ve ışıksız olarak yapılan çatı tabelalarının harfleri iyi analiz edilerek görünebilirlik alanı doğru hesaplanmalı ve buna uygun yüksekliği belirlenerek görüş mesafesi hesaplanmalıdır.

Çatı tabela reklam yapımı için harflerin içerisine kullanılacak led sistemi ve harflerin renkleri de çok önem arz etmektedir. Büyük saygın referans ve uzman çatı tabelaları üretimi konusunda deneyimli kadrosu ve büyük makina parkurumuz firmamızdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Çatı Tabelası Fiyatları

Çatı Tabelası fiyatları için öncelikle yapılacak tabelanın modeli (ışıklı, ışıksız) olması belirlenmelidir. Bununla birlikte yapılacak tabelanın alanı (ölçüsü) doğru belirlenerek buna uygun tabela harf yüksekliği çıkarılmalıdır. Çıkarılan tabela modeli, ölçüler vs sonrası proje için kullanılacak malzemelerin hesaplanarak malzeme listesinin oluşturulması. Bu oluşturulan malzeme listesinin tüm detayları ile incelenerek tabela fiyatının belirlenmesi gerekmektedir.

Çatı Tabelası Örnekleri

Çatı Tabelası örnekleri için ışıklı ve ışıksız bir çok firma veya kurumun adını yükseklere kazıdık. Sizlerde aşağıda örnekleri bulunan çatı tabela modellerinden istediğinizi bizlere gerek mail info@istanbultabelaci.info veya 0212 447 80 80 numarasından ulaşabilirsiniz. Çtı tabela örnekleri için aşağıda sıraladığımız model ve renklerde kurumsallığınıza uygun Çatı Tabela Reklam çözümleri üretiyoruz.