Kompozit Tabela Örnekleri ve Kompozit Tabela Fiyatı

kompozittabela 1

Kompozit tabela, yüksek teknoloji desteğiyle üretilmekte ve görüntü anlamında modern olan yapı elamanlarından biridir.

whatsapp fiyat hemenara

Kompozit Tabela Nedir?

Basit şekilde kullanılan bu tabela çeşitleri binaların çoğunun modern görünmesini sağlar. İç ve dış yüzeylerde kullanılma özelliği olan kompozit tabela tercihinde alüminyum kompozitler seçilir. Bu sayede görüntü şık bir hale getirilir. Son yıllarda genel olarak tabela sektöründe bu paneller sık kullanılmaya başlanmıştır. Uzun ömürlü olan tabelalar görüntüsünden dolayı tercih edilme sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Alüminyum malzemelerden üretilen paneller genellikle tabaka şeklinde satışa sunulur.

Kompozit Oyma Tabela

Tabelanın yapımı için kasa yapılır ve kasaya kompozit yerleştirilmektedir. İşlemden sonra tek parça halinde görüntü sunulmaktadır. Bu görüntüyü sunan tabelaya bakıldığı zaman şık görünmektedir. Tabelanın oyma işlemi esnasında pleksiglas malzeme kullanılır. Led ışıklı sistemlerden dolayı aydınlatma işlemi yapılır. Çeşitli cephe kaplama malzemeleriyle kıyaslandığı zaman hafif olduğu anlaşılabilir. Kompozit yüzeyinin ziyadesi ile düzgün olduğunu ifade etmek mümkündür. Alma ihtimali olan darbeler karşısında dayınıklı ve sağlam bir yapısı vardır. Dayanıklılığını koruma özeliği olan ürününün temizliği zannedildiğinden daha kolaydır. Temizliği kolay olan malzeme renk seçenekleri bakımından da çeşitlidir.

Bahsi geçen tabela alüminyum kompozit paneller kesildiğinde derz açma tekniğiyle oluşturularak oyulan ya da üst kısmına kutu harf monte işlemiyle meydana getirilen tabela modeli olarak da açıklanmaktadır. Genellikle kompozit tabelalar kompozitlerin oyulmasıyla pleksilerin yerleştirilmesi ve bu pleksilerin iç kısmından ledlerle aydınlatılarak tabela şekline getirilmesidir. Diğer tabela modelleriyle kıyaslandığında kolay yapılamadığı görülür. Tabela yapım aşamasında kompozitin ölçü ve renkleri seçilmelidir.

Kompozit Tabela Fiyatı Nedir?

Kompozit tabela fiyatlarıyla öteki tabelaların fiyatları kıyaslandığı zaman kompozit tabelaların faha uygun olduğu görülür. Fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında genişlik ve yükseklik vardır. Ayrıca oyulma işlemi yapılacak olan tabelanın biçimi de fiyata etki eder. Oyulması yapılan desenlerin çizgi hatlarındaki kıvrımları fiyat durumunu değiştirmektedir. Yapılan kıvrımların fazla, ince olması gibi etkenler işçilik gerektiren faktörlerdendir. Dolayısı ile işçilik zaman alır ve kompozit tabela fiyatı değişiklik göstermektedir. Diğer ışıklı tabela üretimi için harcanılacak ücretlerin ortalama altında bir ücretle yaptırılması mümkündür.

İstanbul tabelacı olarak sizlere son teknolojiye uygun tasarım ve uzman personelimiz ile açık hava reklam hizmeti sunuyoruz. Bizlere 0212 435 48 81 veya 0554 747 58 76 whatsaap’tan iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tabela teklifleriniz için info@istanbultabelaci.info adresine e posta gönderebilirsiniz.