Hastane Tabelası

Çok çeşitli modellere sahip olan hastane tabelası günümüz şartlarında farklı şekillerde üretilmekte ve hastanelerde kullanılmaya devam edilmektedir.

Günümüz koşullarında tabela kullanımı gereklidir. Tabelalar reklam araçları olarak ve yer yön bildirmek için kullanılabilir. Hastane, okul, otobüs, metro ve birçok sektörde tabela kullanmak olmazsa olmaz faktörler arasında yer alır. Bir kurumun isminin ne olduğu bilmek o kurumu genel anlamda ifade eder ve tanıtır. Tabelalar belirsizliği ortadan kaldırarak insanlara bir yön ve hedef belirler. Kişi hangi hastaneye gittiğini hastanenin nerede olduğunu bilmek durumundadır. Kişileri tanıtan isimler gibi kurumların da isimleri vardır. Kurumların isimlerini, bölümlerini tanıtmanın ve insanlara ulaştırmanın en geçerli yöntemi tabeladır.  İnsanlığa en önemli hizmeti sağlayan hastanelerde hastane tabelası kullanılmaktadır.

Hastane Tabela ve Yönlendirme Levhaları

Hastane tabelası bir çeşit ifade yöntemi olduğu gibi aynı zamanda reklam aracıdır. Hastanenin ismi o kurumun markasıdır. Markayı büyük bir şekilde insanlara sunmak, tanıtmak içerisinde reklamcılığı barındırır. Tabelanın etkileyici, görsel olarak estetik ve şık olması insanların dikkatini çekerek kişilerde algı oluşturur. Zaman içerisinde tabelada ismi geçen hastane tanınır bir aşamaya gelir. Teknolojinin gelişmesi ve değişmesiyle reklamcılık hayatın her alanında yer almaya başladı. Her sektörde yer alan reklamcılığın insan hayatındaki yeri keskin ve önemlidir. Farkında olarak veya olmayarak birçok reklam aracına rastlamak mümkün hale geldi. Bilinçaltı görsel olan her detayı kaydettiği için kullanılan reklam aracının iyi üretilmesi önemlidir. Tabela kullanımı en yaygın olan ve her sektörde kullanılabilen reklam araçlarından biri olduğu için tabela üretimi uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Hastane Tabelası Modelleri

Hastane tabelası kapsamında farklı ve çeşitli modelde üretim yapılmaktadır. Hastane tabelaları üç dört modelde üretilir. İç mekân ve dış mekân olarak seçenek sunan hastane tabelaları hastanelerin vazgeçilmezidir. Genel itibari ile var olan hastanede totem ya da pilon tabela, çatı tabela, ana giriş tabela ve iç yönlendirme tabelası olarak dört, beş farklı tarzda tabela modeli kullanılması önerilmektedir. Hastane tabelası imal edilirken üretimde kullanılan malzemelerin sağlamlığı ve tabelanın görsel açıdan şık olması önem teşkil eder.