Avukat Tabelası

Avukat Tabelası baronun belirlediği bazı tabela modellerine baz alınarak yapılan tabela modelidir. Avukatlar genel olarak tabela yaptırırken dikkat edecekleri nokta belirli bir standarda yakın olan avukat tabelası yapımında kullanılacak içerikleridir.

Türkiye Barolar Birliğinin yayınladığı pdf tabela genelgesinde bu kriterler belirtilmiştir. Buna ek olarak ayrıca tabela yaptıracak avukatlık bürosunun tabela modelini seçerken ışıksız olması da ayrıca belirtilmiştir.

 

Avukat Tabelası Modelleri

Avukat Tabelası için çok fazla modelden ziyade her avukatın veya hukuk bürosunun kullandığı belirli tabela örnekleri bulunmaktadır. Bunların başında siyah zemin avukat tabelaları için genel olarak kullanılır. Buna ek olarak gold(sarı) paslanmaz, gümüş paslanmaz veya kompozit oyma şeklinde tabela modelleri kullanılmaktadır.

Avukat Tabela Yönetmeliği Ne Diyor?

Avukatlar için hazırlanan tabela yönetmeliğinde tabelaların ışıksız olması zorunlu tutuluyor. Buna ek olarak ise yapılacak tabelanın 70 x 100 (Düz giriş) bina cephesi yukarı ki katlar için ise 100 x 150 cm uygun görülerek yönetmelikte belirtilmiştir.

Avukat Tabela örnekleri aşağıdadır. Bizlere 0212 447 80 80 numarasından veya info@istanbultabelaci.info mail adresinden ulaşabilir, fiyat, görüş veya isteklerinizi belirte bilirsiniz.